Makijaż pernamentny

brwi - usta - kreska dolna i górna - tatuaż biologiczny

Makijaż permanentny (mikropigmentacja), polega na wprowadzeniu pigmentu płytko do naskórka (warstwy kolczysta i ziarnista naskórka) przy użyciu cienkiej igły. Barwniki stosowane do tego makijażu są bezpieczne, nietoksyczne i nie powodują alergii. Trwałość makijażu permanentnego to od 2 do 5 lat, po około roku zaczyna blednąć co jest spowodowane złuszczaniem się naskórka. Jeżeli chcemy przedłużyć trwałość makijażu należy w tym czasie wykonać korektę. Makijaż permanentny brwi polecany jest dla osób o brwiach rzadkich, jasnych- jako tło do istniejących włosków; jako korekta kształtu nierównych brwi oraz przy utracie włosów na przykład po chemioterapii. Makijaż permanentny jest bardzo wygodny, ze względu na oszczędność czasu przy codziennym makijażu. Wykonujemy również kreski na górnej i dolnej powiece, kreskę rozświetlającą oraz makijaż permanentny ust.

Jak wygląda zabieg.

Najpierw dezynfekujemy skórę, następnie specjalista wykonuje rysunek wstępny, po akceptacji makijażu przez klienta na skórę zostaje nałożone znieczulenie. Po zadziałaniu znieczulenia specjalista przystępuje do mikropigmentacji. Zabieg trwa około godziny, po tym czasie skóra poddana pigmenacji jest opuchnięta i zaczerwieniona. Po każdym zabiegu mikropigmentacji naskórek zaczyna się łuszczyć i może się okazać że pigment nie jest rozłożony równomiernie. Jest to efekt normalny, dlatego po złuszczeniu wykonuje się korektę, która jest wliczona w cenę.
Przez 4 dni po zabiegu nie należy myć miejsc poddanych pigmentacji mydłem ani stosować kosmetyków na te miejsca, ponieważ mogą wywołać podrażnienia. Na dwa tygodnie po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu i solarium.

Tatuaż biologiczny.

Tatuaż biologiczny jest formą makijażu permanentnego. Różni się od tatuażu klasycznego głębokością wprowadzania pigmentu (między skórą właściwą a warstwą kolczystą) oraz tym, że taki tatuaż zostanie z nami na 3-5 lat, a nie na całe życie. Kiedy decydujemy się na tatuaż tymczasowy musimy pamiętać, że im większy tatuaż tym więcej czasu potrzebuje aby barwnik się złuszczył, dlatego zalecane jest wybieranie małych kompozycji. Tatuaż biologiczny jest polecany dla osób, które nie są zdecydowane na trwałą ozdobę, ponieważ taki tatuaż łatwo zastąpić innym lub można poczekać aż sam zniknie, ewentualnie pomagając mu w tym stosując np. zabieg mikrodermabrazji.